Information Reguations Next Event History Results Pictures
Tue, 20-02-2018



Entries per 26-08-2010:
STARTNO. NAAM VOORN. PLAATS LAND MERK BOUWJ.
1 Klett Horst Geretsried D Achilles 1901
2 Huismann Gerd Hamburg D FN 1903
3 Goedereis Uwe Löhne D Peugeot 2¾ 1904
4 Welle Mathias Lohmer D Peugeot 1904
5 Wensink Lau Varsseveld NL Peugeot  1904
6 Peschken Peter Moers D Wanderer 1½PS 1912
7 Tafel Bernd Gyhum-Bockel D Neckarsulm 1905
8 Stockmann Werner Stemwede D Progress 1905
9 Boer de Mark Lottum NL Triumph 1909
10 Schmidtner Helmut Penzberg D Clyno 1910
11 Banks  Wilf Hutton Rudby GB Rover 1911
12 Götze Hannes Berlijn D Bradbury 1911
13 Möhwald Thomas Neustadt D Triump Free Engine 1911
14 Barth Claus Mettenheim D Chater Lea 1911
15 Scholl Martin Minfeld D Moto Reve Model G 1912
16 Billqvist Peter Landskrona S Triumph TT Roadster 1912
17 Boer de Geert Lottum NL The Favourite 1912
18 Rohrwick Timo Hahnheim D Triumph GB 1913
19 Schulz Hans-Jürgen Eppenrod D Levis Popular 1913
20 Kaat te  Wim Silvolde NL Douglas  1913
21 Branse  Ronald Westzaan NL Douglas 1913
22 Holdermann Roland Speyer D Triumph Roadster 1913
23 Kater de Geert Jan Monnickendam NL FN 1913
24 Lenting  Bennie Doetinchem NL Humber Tourer 1913
25 Lenting  Cindy Doetinchem NL Douglas 1913
26 Beenen Johan Gorredijk NL Vulkaan 1913
27 Marsman Wim Lochem NL AJS V-twin 1913
28 Brincke ten Bennie Boekelo NL Simplex 1913
29 Johnson Johny Aberdeenshire GB Sunbeam 1914
30 Rohrwick Heiner Osthofen D Royal Enfield 1914
31 Hesselink  Fred Vorden NL Royal Enfield 180 1914
32 Köhler Wolfram Kandel D Peugeot Paris Nice 1914
33 Pelkermüller Franz Unterschleißheim D BSA 1914
34 Boer de  Harry Grubbenvorst NL AC Sociable 1914
35 Overveld Hans Halle NL Douglas 1914
36 Beck Kai Haderslev DK Douglas  1914
37 Jensen JØrn SkrØder Vojens DK Triumph Junior 1914
38 Mätzler Wilfried Altach A D Rad R9 1929
39 Huismann Imke Hamburg D Douglas  1914
40 Niederberghaus Thomas Swisstal D Hobart 6HP 1914
41 Schutte Martin Galder NL Saroléa 1914
42 Koopmans Hans Kortgene NL rover 1913
43 Izaks Bert Neede NL Wanderer 1925
44 Bekkenkamp Chris Assen NL Morgan 1918
45 Mummery Richard Faversham GB Triumph  1915
46 Florens Ronald Oostende B Triumph 1915
47 Karlsson Jimmy Andestorp S Moto Reve/Husqvarna 145 1916
48 Scholl Manfred Minfeld D Husqvarna Model 145 1916
49 Kinkelbur Horst Hille D NSU 2-zyl 1917
50 Kaat  te Niels Silvolde NL P & M 3½ HP 1917
51 Munklinde  Mats Hjärnarp S Husqvarna 145 1917
52 Jørgensen Per Christiansfeld DK Triumph H 1917
53 Boreham Ralph Rotherham GB Triumph Junior 1919
54 Luten Gerard Akersloot NL Rover 1919
55 Blankesteyn Otto Haarlem NL Terrot Motorette 1914
56 Westerhof Henk Nieuw-Weerdinge NL Automoto BH 1920
57 Wiecherink Henk Steenderen NL Wanderer 616 1920
58 Kramer  Arris Maartensdijk NL Douglas  1920
59 Heman Henk Warmenhuizen NL Cleveland USA 1921
60 Beek van Berthold Lichtenvoorde NL Indian Powerplus 1921
61 Nossent Diederik Lochem NL Royal Enfield 180 Zijsp. 1921
62 Geuzinge  Tinus Assen NL Sunbeam Model 7 1921
63 Roes Rina Silvolde NL Douglas 1921
64 Holmersma Gert Marum NL BSA 1921
65 Bramsen Arne Møller Haderslev DK Royal Enfield 1921
66 Putten van der Peter Riland NL Royal Enfield 1922
67 Tuenter Jan Meddo NL Douglas  1923
68 Schulze  Wim Delden NL Douglas 1923
69 Meier Christian Hunzeschwil CH Zehnder Herrenmod. 1924
70 Johansson Ulf Hammarö S Husqvarna 1924
71 Brazier Antony Ipswich GB FHW Light Sports 1924
72 Bosma Jaap Silvolde NL Humber Tourist 1924
73 Flap-Westerhof Grietje Stadskanaal NL Motobecane MB2 1924
74 Schneider Toni Langgöns D Matchless M3 1924
75 Eiler  Manfred Dornbirn A Lanco 1924
76 Ammann Marcus Hörbranz A Delta Gnom 1924
77 Muskee Jelle Goor NL AJS V-twin 1924
78 Keizer  Jans Koekange NL Triumph 1924
79 Rutgerink Marloes Almelo NL Motobecane MB1 1924
80 Smits Koos Maartensdijk NL Indian 1922
81 Oud Jakob Hem NL Indian Powerplus 1920
82 Oud Piet Hem NL ACE 1922
83 Barnhoorn Wil Onderdijk NL ACE 1922
84 Nijboer Karel Hengelo Ov. NL Harley Davidson 1929
85 Jong de Jan Oosterwolde NL Husqvarna type 50 T.V.A. 1929
86 Wright Christ. Sidcup GB Douglas Sidecar 1925
87 Meier Anny Hunzeschwil CH Zehnder Damenmod. 1925
88 Niese  Günter Berlijn D Wanderer 1925
89 Janson David Bankryd S Husqvarna 600SV 1925
90 Beukema Eye Smilde NL Terrot 1925
91 Button Paul Minchinhampton GB Norton 1925
92 Toersen Dik Balkbrug NL Indian Scout 1925
93 Peham Karl St. Pölten A Douglas 2¾ 1925
94 Kreunen Rudie Hengelo Gld NL Indian Prince 1925
95 Holm Svenderik Fensted DK Triumph Model P 1925
96 Bok Charles Haarlem NL Douglas  1925
97 Petersen Steen Haderslev DK Rex 1925
98 Lamprecht Klaus Hardt D NSU 2 Zyl. Sport 1926
99 Ritzen Peter Weert NL Husqvarna 1926
100 Fokker  Ruud Vleuten NL Peugeot P104 1926
101 Kreunen Evelyn Doetinchem NL Harley Davidson 350 1926
102 Banning van  Paul Driehuis NL Raleigh 1926
103 Heijne ter  Christian Doetinchem NL FN M60 Comfort 1926
104 Björsing Olle Kàgeród S FN M60 1926
105 Verschut Jr. Cees Wychen NL Schüttof E350 Tour 1926
106 Smit  Wim Boekelo NL René Gillet 1926
107 Sjoqvist Ake Jönköpping S Husqvarna mod.180 1927
108 Beppler Rolf Appenhofen D Condor Populaur 1927
109 Knoop  Piet Dordrecht NL Raleigh 1927
110 Izaks Sander Neede NL Triumph Model N3 1927
111 Christensen Bent Sydals DK BSA 1927
112 Frazer Leo Silvolde NL BSA 1927
113 Rens Kees Galder NL FN M60 Comfort 1927
114 Willems Peter IJselstein NL Husqvarna  1927
115 Muurling  Ben Gieten NL Peugeot P105 1927
116 Bertinelli Luisito Bettenbourg L FN M70 1927
117 Beirer Ernst Breitenwang A Matchless 1928
118 Knudsen Friedrich Henstedt-Ulzburg D Husqvarna 1928
119 Bosma Jolanda Silvolde NL Peugeot P107 1928
120 Oord Jelle Marum NL Sunbeam M5 Sidecar 1928
121 Heijink Jennie Steenderen NL Peugeot P107 1928
122 Schneider Christa Langgöns D BMW R62 1928
123 Eijbergen van Henk Loenen NL Indian Scout 101 1928
124 Schokker Henk Neuenhaus D New Imperial 1928
125 Sipma Tjitze Gieten NL Sunbeam 1928
126 Hammerschlag-Mäsgen Jürgen Alfter D Terrot HSS 1928
127 Wiersma Jan Lochem NL Stylson 1928
128 Allmeling Günther Dassendorf D NSU Type 251S 1928
129 Wiles Harry Rugby GB Sunbeam  1929
130 Schnieber Hans-J Geretsried D Praga BD500 1929
131 Ringgenberg Kurt Unterenfelden CH Monet Goyon"G"SS 1929
132 Ringgenberg Christian Unterenfelden CH Terrot HSSO 1929
133 Weissmann Bjorn Falun S Sarolea 24L 1929
134 Hissink Mientje Zelhem NL Rhony'x 1929
135 Schaaf v.d. Lex Groningen NL Peugeot P108 1929
136 Boerdonk van Toon Tilburg NL BSA S29 1929
137 Wolton  John Clacton on Sea GB BSA 1921
138 Rietbergen Ton Veenendaal NL Terrot HST 1929
139 Canter Visscher Tam Winterswijk NL Stylson RH 2E 1929
140 Schroers Wolfgang Mönchen Gladbach D BMW 1929
141 Ligtlee Richard Bovensmilde NL Rhony'X 1929
142 Nauta  Hans Hank NL Terrot 1929
143 Banning van  Stephan IJmuiden NL Sarolea 1929
144 Stoteler Harrie Eibergen NL Peugeot P108 1929
145 Velterop  Willem Schelluinen NL Husqvarna 1929
146 Hammink Jan Wichmond NL AJS S9 1931
147 Pritchard Christine Gloucester GB Velocette 1929
148 Ehrlicher Erich Neustadt/Coburg D Diamant 1929
149 Andersson Pontus Lund S Husqvarna 50TV 1929
150 Docquier Jean-Marie Den Haag NL Gillet 500 Sport 1929
151 Verschut Sr. Cees Dieren NL Schüttof G500 Tour 1929
152 Carlsson Lars Erik Ròstänga S AJS 1929
153 Schwarz Otto Fürstenfeldbruck D Ardie TM500 1930
154 Leeb-Schwarz Irmgard Fürstenfeldbruck D Wimmer GG3 1930
155 Roos Bertil Köping S Husqvarna 50TV 1930
156 Tuenter Ans Meddo NL Francis Barnett 1930
157 Roes Gert Silvolde NL Indian 1930
158 Buis Jan Noordbeemster NL Matchless Silver Arrow 1930
159 Pritchard Dave Gloucester GB New Imperial 1930
160 Bouwman Rudi Gaanderen NL Magnat debon HST 1930
161 Rutgerink  Johan Westerbork NL Harley Davidson  1930
162 Boerboom Theo Doetinchem NL Peugeot Aiglon 1929
163 Lindström Bernt Huskvarna S Husqvarna 1934
164 Niederberghaus Ursula Swisstal D Triumph T350 1933
165 Bäck-Vester Marie-Louise Gränna S Husqvarna 200 1931
166 Hissink Jan Zelhem NL Peugeot P107 1931
167 Kuijer Jan Blaricum NL Husqvarna 500 kk 1931
168 Krist  Klaas De Blesse NL Royal Enfield 1931
169 Verhoeven  Jan Olburgen NL Monet Goyon M3 1931
170 Gorres Rolf Geldern D Sunbeam Lion 1931
171 Graal John Heemstede NL Scott  1931
172 Arth Klaus Bad Wimpfen D NSU Motosulm 1931
173 Lagerqvist Erland Brobyholm S Husqvarna mod.120 1932
174 Fokker  Gerda Vleuten NL Peugeot P110 1932
175 Melenhorst Jos Vriezenveen NL Douglas Greyhound 1932
176 Jansson Lars-åke Partille S Husqvarna 130SV 1932
177 Höglund Bo Huskvarna S Husqvarna SV110 1933
178 Steiner Rolf Lupfig CH Moser 1933
179 Slotboom William Beltrum NL Harley-Davidson VLE 1933
180 Wolters Frits Doesburg NL BMW R2 1933
181 Kriboo Joop Apeldoorn NL BMW 1933
182 Hiltner Dr. Georg Murnau D NSU 1933
183 Lundin Sven Finspong S Husqvarna 1934
184 Svensson Christina Torsäs S Husqvarna 1934
185 Kristensen Christen Perstorp S Nimbus 1938
186 Bosma Erik Silvolde NL Terrot RL500 1934
187 Hoekstra Minne Oude Pekela NL Harley Davidson VLD 1934
188 Lubbelinkhof Pieter Borne Ov. NL Triumph WL 1934
189 Bouwman  Petra Gaanderen NL Matchless F4 Sport 1934
190 Rutgerink Michiel Schiedam NL Harley Davidson R 1934
191 Meyer Michael Frankfurt D Peugeot P117 1935
192 Dahlström Bengt Malmö S Husqvarna 112TV 1935
193 Groot Zevert Steven Groenlo NL Peugeot P517 1935
194 Goossens Alex Steenderen NL Nimbus Zijspan 1935
195 Holdermann Mark Speyer D Triumph S500 1935
196 Fagerberg Christer Gränna S Husqvarna 112TV 1936
197 Wik Kenneth Torsäs S Husqvarna 1936
198 Achtien Anne Bontebok NL Harley Davidson  1936
199 Ehrich Kurt Wasbek D DKW SB500 1936
200 Vester Ulf Gränna S Husqvarna 130SV 1937
201 Jenett Rolf Heide D NSU OSL201 1937
202 Koobs  Jan Winterswijk NL Magnat Debon 1937
203 Eringfeld Kaj Dinxperlo NL Ardie RBU505 1937
204 Lijftogt Gerrit Hengelo Gld NL BMW R35 1937
205 Kreunen Tom Hengelo Gld NL Norton 1929
206 Hoekstein Sjoerd Haren NL Triumph 1938
207 Roes Danny Silvolde NL Saroléa Zijspan 1938
208 Hillebrand Willem Dieren NL Panther 1938
209 Manders Wilfried Amstelveen NL Velocette 1938
210 Kwintenberg Anton Oldenzaal NL DKW KS200 1938
211 Wielens Henny Haaksbergen NL Panther Type 20 1938
212 Langwerden  Jan Ruurlo NL Sarolea A33 1938
213 Lijftogt Bjorn Hengelo Gld NL Simplex  1938
214 Harries Kurt Siyke D Brough Superior 1939
215 Sanders Willie Didam NL BSA M20 deLuxe 1939
216 Visser Henk Didam NL BSA M20  1939
217 Segers Geert Didam NL BSA M20 1939
218 Pasman Willy Steenderen NL BSA 1939
219 Wiering Gerrit Peize NL DKW NZ 350 1939
220 Meijer Andries Noordwolde NL BSA M21 1939
221 Garitsen  Jan Zelhem NL Hulsmann 1939
222 Eringfeld Albert Dinxperlo NL Horex SB35 1939
223 Andersson Bengt-Eric Töreboda S DKW NZ 250 1939
224 Reijbroek Dion Doetinchem NL DKW RT 1939
225 Demoitte Claude Senningerberg L FN 1939
226 Koster Harm Meppel NL Sunbeam B24 1939
227 Bruggink Gerrit Hengelo Gld NL BSA WM20 1940
228 Essen van Lex Goor NL Indian 1940
229 Roths Klaus Ahaus D Ural  1940
230 Manders Irene Amstelveen NL Velocette  1940
231 Mameren van Dirk Vleuten NL Eysink Jubileum JLO 1940
232 Smeitink Bennie Hengelo Gld NL BMW 1939
233 Scholten Hans Nijverdal NL Indian 741 Scout 1940
234 Schulenburg Gerben Nijverdal NL Indian Prince 1926
235 Lubitz Peter Berlijn D Tornax-Jap 1931
236 Bovee Antoon Meerlo NL Arbinet Moser KK 1928
237 Kossen Dik Alkmaar NL Ariel 1930
238 Jansen Eef Warnsveld NL Terrot HTC 1932
239 Jansen Hans Brummen NL Terrot P40 1936
240 Bakker Menno Neede NL Dollar KK 1932
241 Bakker Els Neede NL Norton 16H 1937
242 Wapstra Hidde Noordwolde NL Automoto KK 1924
243 Zadelhoff van Bea Zelhem NL BSA W33/6 1933
244 Zadelhoff van Marinus Zelhem NL Matchless 1924
245 Ruyter de Rene Zwaagdijk Oost NL AJS 1926
246 Peschken Carl Frederik Moers D Perle Sachsonette 1938
247 Abbink Hemmie Winterswijk NL BSA M20 1939
248 Posthumus Freek Vijfhuizen NL DKW RT 1939
249 Huismann Michiel Groningen NL Levis 1921
250 Jakobsen Leif Roed Horsens DK Matchless GS500 1932
251 Hansen Carlo Vissenbjerk DK Matchless 1932
252 Hansen Ole Arslev DK Norton Big Four 1932
253 Steen van  Jan St. Willibrord NL FN M71 1936
254 Vossen Herman Nederweert NL Husqvarna 1926
255 Zeisseink Bas Zeewolde NL Norton Big Four 1934
256 Ridder de  Peter Chaam NL Velocette MAC 1936
             
             
BMD1 Bollen Henk Enschede NL Matchless G3 1943
BMD2 Glodt Frank Luxembourg L BMW 1979
BMD3 Mertens Franz Bergem L NSU 1953
BMD4 Jacoby Jos Mersch L Zündapp KS601 1957
BMD5 Kaat te  Swen Silvolde NL NSU Quickly 1959
BMD6 Kreunen Jean Hengelo Gld NL Ural M71 1965
BMD7 Barnhoorn Mariette Onderdijk NL JAWA 1949
BMD8 Luten Aagje Akersloot NL Solex 1960
BMD9 Heman Dini Warmenhuizen NL Solex 1964

Nr. 173, Erland Lagerqvist:


International Windmill Rally:
email: info@windmillrally.eu